Jura w architekturze
Jura na elewacjach
Juma Messe
Pożegnanie Legendy
Kontakt
MARMURY JURAJSKIE

Jura Gebändert
Jura Gebändert Palais
Brasil Chalet
Jura Gelb Castell
Jura Polarblau Castell
Jura Gelb Natur
JURA - drugi okres ery mezozoicznej, trwający od 200 do 135 mln lat temu.

W ówczesnych morzach występowały organizmy jednokomórkowe na tyle licznie i ewoluowały tak szybko, że zyskały znaczenie stratygraficzne i skałotwórcze stając się głównym składnikiem skał krzemionkowych radiolarytów.

Bezkręgowce były reprezentowane przez wszystkie znane i dziś typy. W okresie jury późnej gąbki krzemionkowe, małże, ślimaki, belemity były głównie budowniczymi dużych warstwowych budowli na dnie morskim. W okresie jury środkowej morze wkroczyło na obszar Polski, Francji i południowych Niemiec pozostawiając osady ilaste i oolitowe wapienne.

To bogactwo okresu jurajskiego zamarło w postaci warstwowych skamieniałości tworząc niepowtarzalny świat zaklęty w kamieniu. Zastygły świadek milionów lat z czarnymi żyłami wrzośców i łodyg paproci jest dziś znowu przywracany do życia…

Jura Travertin Palais
Jura Gelb
Od prawie 80 lat JUMA Natursteinwerke KG specjalizuje się w wydobyciu i przerobie kamieni naturalnych w malowniczej dolinie Altmühtal w Bawarii.

Kamieniołomy o powierzchni 300.000m2 i 130.000 m2 hal produkcyjnych, magazynów bloków i wyrobów gotowych obrazują skalę produkcji tej jednej z najstarszych niemieckich firm na rynku.

JUMA oprócz przerobu granitów i marmurów z całego świata specjalizuje się głównie w wydobyciu i uszlachetnianiu marmurów jurajskich.

Zakłady w Gungolding eksportują na cały świat 8 rodzajów JURY w 14 rodzajach powierzchni slabów, elementów posadzkowych, ściennych, schodowych oraz parapetów, fliz, płyt kalibrowanych, blatów kuchennych, umywalkowych o dowolnie wybranych kształtach i rodzajach wykończeń.

Jura Feuer

System zabezpieczeń powierzchniowych Lithofin czyni te wszystkie wyroby odporne na warunki codziennej eksploatacji i intensywnego użytkowania.

Elewacje z JURY Gelb Gebändert i JURY Travertin Palais zdobią zarówno budynki użyteczności publicznej jak i hotele i rezydencje na wszystkich kontynentach.

Najnowocześniejszy park maszynowy oraz własne pracownie projektowe pozwalają na realizacje każdego nawet najbardziej wyrafinowanego pomysłu.

W Polsce JUMA od 20 lat posiada 18 przedstawicielstw i zakładów partnerskich służących radą i pomocą każdemu, którego urzekło piękno i niepowtarzalność tego niezwykłego kamienia.

Jura Gelb Gebändert szlif

Biuro Handlowe JUMA Natursteinwerke w Polsce
ul. Atrakcyjna 34
PL-32-087 Zielonki
Tel.: 601 50 44 50
fax: 012 358 29 68
E-mail: juma-polen@kr.home.pl