Rembrandt
Łupek Solnhofener
Granity
Gräfix
Vibrationstechnik
Kontakt
ŁUPEK SOLNHOFENER

Archaeopteryx

Dendryty
Łupek Solnhofener pochodzi z regionu o tej samej nazwie w środkowej Frankonii oraz z okolic miasta Eichstätt w Górnej Bawarii. Powstał przez warstwowe odkładanie się organizmów żywych przenoszonych przez przypływy do zatok ówczesnego morza okresu Górnej Jury. Z uwagi na ich znacznie wyższe zasolenie niż naturalnego środowiska morskiego ówczesna roślinność i zwierzęta morskie ginęły ale ich szczątki rozkładając się osiadały na dnie w postaci do dziś doskonale zachowanych skamienielin.

Pierwsze ślady zastosowania łupka Solnhofener na posadzkach datują się już z czasów rzymskich w miejscowości Theilenhofen koło Weißenburga w Bawarii. Można znaleźć także ślady łupka z tego okresu w Hagia Sofia w Istanbule. W XVII wielu używano powszechnie płytek Solnhofenera w niemieckiej litografii.

Łupek z Solnhofen uznaje się za jeden z najtwardszych łupków wapiennych na świecie.Znajdował powszechne zastosowanie jako materiał posadzkowy licznych świątyń i ówczesnych budowli o charakterze publicznym.

Dzięki odporności na promienie UV zachował przez wieki swoją barwę i połysk. Jest nadal najpiękniejszym materiałem do układania posadzek we wnętrzach z uwagi na niepowtarzalność obrazu każdego z elementów.

Solnhofener
Solnhofener bruchrauh

Solnhofener nieregularny
Oferujemy ekskluzywny materiał wykończeniowy w formie płyt posadzkowych o powierzchni łupanej, szlifowanej, satynowanej i antykowanej.

Płyty formatowane, flizy, płyty poligonalne, pasy posadzkowe, stopnie schodowe i cokoły. Grubości od 13 mm do 50 mm.

Wzmocnienie barwy naturalnych detali, poprzez pogłębienie koloru dobrym impregnatem oraz okresowe woskowanie uczyni posadzkę z Solnhofenera niewiarygodnie trwałą i zawsze niepowtarzalną.


Biuro Handlowe JUMA Natursteinwerke w Polsce
ul. Atrakcyjna 34
PL-32-087 Zielonki
Tel.: 601 50 44 50
fax: 012 358 29 68
E-mail: juma-polen@kr.home.pl