Zmywacze graffiti
Kontakt
PRODUKTY ANTYGRAFFITI

ASG – Anty Graffiti System - producent preparatów technologii AGS® TRION TENSID AB  Uppsala (Szwecja)

Zabezpieczenie powierzchni przed graffiti polega na pokryciu fragmentu np. elewacji ( na całej szerokości do wysokości około 3 - 4m ) preparatem AGS® 3502 lub AGS®-3512 czy AGS®-3510, który nakłada się w kilku warstwach (ilość warstw uzależniona od typu powierzchni) najlepiej metodą natryskową, dzięki czemu uzyskuje się trwałą i prawie niewidoczną, zmywalną powłokę ochronną, która izoluje powierzchnię elewacji od wszelkich zabrudzeń.

Preparaty do zabezpieczania przed graffiti AGS® - 3502/10/12 przeznaczone są do wszystkich typów powierzchni elewacyjnych.

AGS® 3502, 3510, 3512 jest bezbarwną dyspersją na bazie mikro wosków, która po nałożeniu pozwala na uzyskanie trzech efektów wizualnych:

AGS® symbol 3502 - oznacza preparat, który po nałożeniu daje efekt półmatu, 

AGS® symbol 3510 - oznacza efekt połysku, 

AGS® symbol 3512 - oznacza efekt matu. 

Preparaty do zabezpieczania AGS® 3502/10/12 charakteryzują się następującymi właściwościami:

 • Są trwałe i skuteczne - Preparaty do zabezpieczenie opatrzone są gwarancją przynajmniej 7 letniej skuteczności i trwałości. Długoletnie doświadczenie producenta systemu AGS® (od 1983r) potwierdza, że w praktyce zachowują one swoje parametry nawet dłużej tj. do kilkunastu lat - przykłady terenowe z Szwecji wykazują, że zabezpieczone nimi budynki w latach 80 tych są nadal chronione, a usuwanie graffiti odbywa się wg. gwarancji systemu.

 • Są bezpieczne i ekologiczne - Ich użytkowanie jest bezpieczne przy zachowaniu podstawowych zasad bhp, a proces czyszczenia graffiti odbywa się za pomocą gorącej wody pod ciśnieniem. Powstałe w jego wyniku ścieki nie wymagają utylizacji, lecz mogą zostać odprowadzane bezpośrednio do kanalizacji. 

 • Są nie palne - dlatego mogą być stosowane w pomieszczeniach zamkniętych jak np. tunele metra itp. W razie pożaru nie tworzą trujących oparów.

 • Izolują materiały elewacyjne (lub inne) od wpływu różnych czynników powodujących ich niszczenie,  jak oddziaływanie wilgoci, promieni UV, zabrudzeń komunikacyjnych, atmosferycznych lub będące wynikiem wandalizmu jak GRAFFITI, plakaty itp. Wszelkie powstałe zabrudzenia nie wiążą się ze strukturą właściwej powierzchni lecz z warstwą zabezpieczenia co umożliwia ich usunięcie. W efekcie wpływa to na opóźnienie procesu niszczenia materiałów pokrytych zabezpieczeniem.


  • Biuro Handlowe JUMA Natursteinwerke w Polsce
   ul. Atrakcyjna 34
   PL-32-087 Zielonki
   Tel.: 601 50 44 50
   fax: 012 358 29 68
   E-mail: juma-polen@kr.home.pl